Ana Sayfa » Muhasebe, Vergi » SORU – CEVAP SAYFASI HİZMETİNİZDE.

sorucevap

Aşağıda Maddeler Halinde Sıralan konular ile ilgili olarak soru – cevapları sitemizin Soru – Cevap Sayfasında bulabilirsiniz?

Bize yönlendireceğiniz soru cevaplar ile ilgili olarak aşağıdaki formu ve ileitişim formunu kullanabilir siniz?

 NOT: GÖNDERECEĞİNİZ SORULAR 24 SAAT İÇERİSİNDE CEVAPLANIP SİZİN ONAYINIZ OLMADAN YAYINLANMAYACAKTIR.

-İŞ KANUNU İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR
 
-BASIN MESLEĞİNDE ÇALIŞANLARLA ÇALIŞTIRANLAR ARASINDAKİ MÜNASEBETLERİN TANZİMİ HAKKINDA KANUN İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR
 
-DENİZ İŞ KANUNU İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR
 
-İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR
 
-İŞKUR İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR
 
-SOSYAL GÜVENLİK İLE İLGİLİ SIKÇA SORULAN SORULAR

-GELİRLER İDARİ BAŞKANLIĞI

 

10 thoughts on “SORU – CEVAP SAYFASI HİZMETİNİZDE.

 1. tayfun dedi ki:

  Merhaba .
  İş sözleşmesinde çalışma saati 7.5 saat olup bunun sözleşmede belirtilip imzalanmasına rahmen, iş yerinde 08:00 – 17:00 arası çalışılması bu sürenin 9 saat olmasından dolayı fazla çalışmış oluyoruz bunun karşılığını nasıl alabiliriz? Yemek molasının 30 dakikadan az kullandırılmaya zorlanması durumunda ,bu engellemelerin olduğunu ne şekilde kanıtlayabiliriz ve nereye müracat edip yasal hakkımızı arayabiliriz ?

  7.5 saatlik çalışmanın 30 dakikalık ara dinlenmesi olduğunu biliyoruz asıl önemli olan toplamda 9 saatlik çalışma süresinde kalan 1 saatlik fazla çalışmanın hakkını ne şekilde arayabiliriz ? işe giriş saatlerini imzaladığımız dosyalar kanıt olabilir mi ?

  1. Muhammet TAŞ dedi ki:

   Sayın Tayfun Bey,

   Tarafımıza iletmiş olduğunuz mail adresine cevap yanıtı 22 Mart 2013 tarihinde iletilmiştir.

   NOT: Soru cevabını öğrenmek için yorum formundan iletişime geçebilir siniz.

 2. Pınar Koral dedi ki:

  Merhabalar,
  E-ödenek ile ilgili bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Özel bir şirkette İnsan Kaynakları biriminde çalışmaktayım. 10.12.2014 tarihinde işe girişini yaptığımız bir çalışanımız var. Bu çalışan 02.12.2014 – 12.12.2014 tarihleri arasında raporluymuş. E-ödenekten 12.04.2015 tarihinde bu personel ile ilgili rapor onayı gelene kadar bu rapordan haberimiz yoktu. Raporun ekrana düştüğü tarih 03.12.2014 olarak görünüyor. Bu durumda raporu onaylamamız mı gerekiyor?

  1. Muhammet TA? dedi ki:

   Pınar Hanım Merhaba,

   Rapor onayı size gelmemesi gerekiyor. Onun için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi arayıp raporun firmanız üzerinden düşümü sağlamanız gerekir. Yoksa sistem size otomatik ceza uygulayabilir.

 3. Pınar KORAL dedi ki:

  Merhabalar,

  Çalışanlarımızdan birine geçirdiği iş kazası sonucu 90 günlük rapor verildi. Normalde çalışan bu günlerin rapor parasını rapor bitiminde işveren onay verdikten sonra alıyor. Fakat çalışan bu durumda 90 gün maaşsız kalacak, rapor bitmeden parasını SGK’dan alması mümkün müdür?

  Teşekkürler.

  1. Muhammet TA? dedi ki:

   Merhaba pınar hanım
   Bu gibi uzun süreli raporlarda çalışan tarafından işyerinin bağlı olduğu SGM başvuru yapılıp ara ödemesi talep edilebilir.

 4. ahmet oktay dedi ki:

  sitenizde bulunan e-sgk uygulaması kullanıyor, çevreme tanıtıyorum, çalışmalarınızdan dolayı tebrik eder teşekkür ederim,
  uygulama https://intvrg.gib.gov.tr/ sitesinde bulunan kullanıcı girişi içinde tıpkı intvd giriş yapılan bölümde olduğu gibi
  bir buton ekleyebilirmiyiz, bu konuda ki çalışmalarınız için şimdiden teşekkür eder devamın dilerim,

  1. Muhammet TA? dedi ki:

   Ahmet Bey,

   Yeni yayınlanan versiyonda eklendi.

 5. kadirdiloglu dedi ki:

  Merhaba,

  öncelikle destekleriniz için teşekkür ederim. Bildiğiniz gibi ssk , iş kazası ve vizite giriş sistemine girişte güvenlik kodu uygulamasını başlattı. Programı bu konuda güncelleme gibi bir çalışmanız var mı? Varsa ne zaman gelir?

  1. Yönetici dedi ki:

   Kadir bey merhaba,

   Programın güncel halini indirebilir siniz.

   iyi çalışmalar,

Bir Cevap Yazın