Ana Sayfa » TOPLU BEYANNAME İNDİRME PROGRAMI YARDIM SAYFASI

TOPLU BEYANNAME İNDİRME PROGRAMI YARDIM SAYFASI

1- Muhasebeci Şifresi(GİRİŞ)
2- Toplu İndirme Hazırla
3- Beyanname Kaydet
4- Hatalı Giriş Düzelt
5- Kayıtlı Beyanname ARAMA
6- Kayıtlı Beyanname KAYDET
7- Kayıtlı Beyanname SİL
8- Firma Beyanname Kontrol

 

1- Muhasebeci Şifresi(GİRİŞ)

1-Ebeyanname sistemine giriş yapmak için gerekli olan bilgileri giriyoruz. Sonrasında KAYDET tuşuna bastığımızda otomatik olarak program tarafından sisteme giriş yapılıyor.

2- Toplu İndirme Hazırla

1-Beyanname ara menüsünden belirlenen kriterlerde ve onaylı Beyanname seçilerek sorgulanması, 2 – Beyanname sorgulandıktan sonra gelen beyanname listesindeki ekranda “Toplu İndirme Hazırla” tuşuna basılması. ( Sadece sayfada listelenen 25 adet kayıt için geçerlidir. Diğer kayıtlar için sonraki sayfaya geçerek “Toplu İndirme Hazırla” tuşuna tekrardan basılması gerekiyor.)


3- Beyanname Kaydet

1-İndirilecek beyannameler hazırlandıktan sonra “Beyanname Kaydet” tuşuna basılıp gelen ekranda PDF Kaydet, EXCEL’e Aktar, Tümünü Yazdir tuşlarına tıklayıp istediğiniz komutu verdirebilirsiniz. Beyanname-Tahakkuk Fişleri bilgisayarınızın masaüstünde “BEYANNAME” adında otomatik olarak oluşturulan klasörün içerisine sizin belirlediğiniz dosya ismi kriterlerinde kayıt yapılacaktır.

4- Hatalı Giriş Düzelt

1-Güvenli çıkış yapılmadığı zaman beklemeye gerek kalmadan oturum açmak için ekrana gelen hata mesajını kapattıktan sonra “Hatalı Giriş Düzelt” tuşuna basarak beklemeden sistemde hızlı bir şekilde oturum açabilirsiniz.

5- Kayıtlı Beyanname ARAMA

1-Çok sıklıkla aynı kriterlerde beyanname araması yapan meslektaşlarımız için geliştirilmiş bir özelliktir. Kayıtlı Beyanname ARAMA tuşuna basılıp daha önceleri arama yaptığımız beyanname arama kriterleri otomatik olarak Beyanname Ara menüsüne gelecek ve geriye sadece sorgula tuşuna basılması kalacak.

6- Kayıtlı Beyanname KAYDET

1-Devamlı olarak aynı kriterlerde beyanname araması yaptığınız seçenekleri seçip Kayıtlı Beyanname KAYDET tuşuna basıldığında belirlediğiniz isimde rapor kayıt altına alınacaktır. Kayıt ettiğiniz rapora Kayıtlı Beyanname ARAMA tuşu ile hiç bir vakit kaydetmeden hızlıca kayıt yaptığınız kriterlerde sorgulama yapabilirsiniz.

7- Kayıtlı Beyanname SİL

1-Daha önceleri kayıt altına aldığınız hızlı şekilde sorgulama yaptığınız ve ihtiyacınızın kalmadığı beyanname arama kriterlerindeki raporu silmektedir.

8- Firma Beyanname Kontrol

1-Bu modül can alıcı özelliği olmasından dolayı şuan TEST aşamasındadır.

4 thoughts on “TOPLU BEYANNAME İNDİRME PROGRAMI YARDIM SAYFASI

 1. saliha pekkoç dedi ki:

  merhaba emeğnize sağlık güzel bir çalışma olmuş.yanlız öğrenmek istediğim bir şey var,tek bir şirkete ait bir adet beyannameden ve tahakkuktan birden fazla indirim yapıyor.örneğin A firmasının kdv beyannamesini 3 yada 4 kez kayıt etmiş bunu nasıl engelleriz excel e aktardığımda ve masa üzerinde kayıtlı dosyayı incelediğimde A firmasının aynı aya ait çok fazla beyannaem kaydı var.

  1. Muhammet TA? dedi ki:

   Saliha Hanım,
   Teşekkür ederiz. İnşallah faydalı oluyordur. Bahsetmiş olduğunuz konuyu tam anlayamadım. mztas@yahoo.com mail adresine resimli olarak gönderirseniz çözüm üretme şansımız olur.

  2. sezgin dedi ki:

   çözüldü mü bilemiyorum ama ben de yeni sürümde aynı problemle karşılaştım. eski sürümün yükleme dosyası kayıtlıydı tekrar onu kurdum, eski sürümü D’ye taşıyıp yenisini tekrar C’ye kurdum. yeni sürümün + özellikleri ne incelemedim ama yine de kurdum.

   1. Muhammet TA? dedi ki:

    Sezgin Bey,
    Eski versiyonda bulunan yazılım hataları yeni versiyonda çözüme kavuşturuldu.

Comments are closed.